Płatne bramki SMS

Wiele osób poszukujących bezpłatnej bramki SMS w internecie ma szanse natknąć się na strony stosujące „nieuczciwe praktyki„.

Pisząc „nieuczciwe” mam na myśli metody które co prawda w regulaminach w szczegółach opisują metodę działania, jednakże zwykły śmiertelnik chcący po protu posłać wiadomość zazwyczaj nie jest świadomy konsekwencji tego czynu.

W skrócie można napisać, że wysłanie wiadomości przez niektóre z bramek SMS wiąże się z równoczesnym zapisywaniem do płatnej (płatnych) subskrypcji które będą osobie zapisanej przysyłały wiadomości. Wiadomości te nie będą jednorazowe, a powtarzane cyklicznie i każda z nich płatna. Co ciekawe niektóre z serwisów potrafią równocześnie zapisać użytkownika do wielu subskrypcji. Co w konsekwencji bardzo podnosi zyski tych serwisów i uszczupla portfel użytkownika.
Dodatkowy problem jest taki że nawet rezygnacja z tych usług jest zazwyczaj płatna, a jak jest wiele subskrypcji… łatwo policzyć.

Jak rozpoznać takie strony? Zdaje się że w każdym przypadku strony te można zidentyfikować po tym, iż wysłanie wiadomości wymaga podania własnego numeru telefonu. Po czym w procesie wysłania wiadomości na nasz numer przychodzi kod który należy wpisać w serwisie w celu posłania wiadomości. I tu jest haczyk… wpisanie tego kodu potwierdza nasza zgodę na to co jest napisane w regulaminie… czyli zazwyczaj zapisanie do jednej, lub wielu płatnych subskrypcji.

Podobny system działa w przypadku wielu stron teoretycznie oferujących darmowe doładowania… strzeż się ich jak ognia!!!

Co jeśli już jestem zapisany?
No tak… to masz problem. Jeśli masz telefon na abonament to najlepiej wziąć to na klatę i postąpić zgodnie z regulaminem… czyli należałoby najzwyczajniej wypisać się z tych subskrypcji… co niejednokrotnie wiąże się z kosztami (nawet kilkudziesięciu PLN). Szukając alternatywy mamy dwa wyjścia:

  1. Pogrzebać w opcjach operatora naszej sieci i zablokować możliwość otrzymywania płatnych wiadomości (nie wiem jak to się ma do roszczeń w związku z zapisanymi subskrypcjami)… jednak to co nam już wyczyściło konto to już nie nasze.
  2. Jeśli mamy kartę Pre-Paida to możemy się z nią pożegnać, zakupić kolejną i zapomnieć o starym numerze telefonu… i o tym co było na koncie. Nie zapomnijcie poinformować znajomych o zmianie numeru.

Lista kilku stron które działają w taki sposób:

Badabee.com
bramka-sms-za-darmo.pl
twojabramka24.pl
darmowabramka24.pl
www.megabramka.pl